Konkursy

2015-11-07: „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy” w Elblągu

Za nami pierwszy z trzech finałów subregionalnych konkursu „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy”. To już 10. edycja konkursu organizowanego przez Województwo Warmińsko-Mazurskie, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Olsztyn oraz Warmińsko-Mazurską Izbę Rolniczą. Pasjonaci tradycynej kuchni spotkali się w Elblągu, by poddać ocenie komisji produkty i potrawy przygotowane z surowca wyprodukowanego na […]

2015-05-18: Rodzinne i zdrowe podróże z EKUZ

W imieniu Narodowego Funduszu Zdrowia, zapraszamy uczniów w wieku od 6-ciu do 15-stu lat, do udziału w konkursie plastycznym „Rodzinne i zdrowe podróże z EKUZ”. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie pracy plastycznej, która będzie w ciekawy, wesoły i oryginalny sposób przedstawiała korzyści z posiadania karty EKUZ w podróży.

2015-06-03: Konkurs wiedzy o UE

Zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej podczas V Ełckich Targów Pracy! Uczestnikami może być młodzież ucząca się i poszukująca pracy z terenu powiatu ełckiego w wieku od 15 do 25 roku życia.

2014-12-08: Konkurs o Nagrodę Młodzieżową im. Karola Wielkiego

Rozpoczęła się ósma edycja konkursu o Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży. Nagroda ma na celu wspieranie świadomości na tematy europejskie wśród młodych ludzi, jak również ich zaangażowania w integrację europejską.

2014-10-15: Konkurs "Warmia Mazury – 10 lat zmian w regionie" – WYNIKI

Znane są już wyniki konkursu filmowego „Warmia Mazury – 10 lat zmian w regionie”. 15 października 2014 r. jury konkursowe wyłoniło zwycięzców, którymi zostali…

2014-10-07: Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy – to już IX edycja!

Solona sieja z gliniaka, smalec z dzika – wiatrem podszyty, kompot z ulęgałek, kotlet ze skudda, lody śmietankowo-miodowe, rajskie jabłuszka w syropie, flaczki z lina z grzybami, pieczoną pierś z kaczki z sosem śliwkowym, ziemniakami okraszonymi boczkiem i modrą kapustą – to tylko niektóre z „perełek” zebranych podczas ośmiu edycji konkursu „Smaki Warmii, Mazur oraz Powiśla na stołach Europy”. Zapraszamy do udziału w IX edycji!

2014-09-15: Konkurs filmowy: Warmia i Mazury – 10 lat zmian w regionie

Podejmij wyzwanie i opowiedz w formie krótkiego filmu na pytanie: Co się zmieniło wokół Ciebie w okresie ostatnich 10 lat i wygraj atrakcyjne nagrody! Konkurs dla trzyosobowych zespołów uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego. Termin: do 10.10.2014 r.

2014-03-20: Euroscola – rusza nowa edycja!

Rozpoczyna się kolejna edycja konkursu Euroscola, w którym nagrodą jest dofinansowany wyjazd do Parlamentu Europejskiego w roku szkolnym 2014/2015. Gra przeznaczona jest dla szkół ponadgimnazjalnych, a więc gimnazjaliści – rozwiązujcie test i wygrywajcie!.

2014-03-20: Jakie znaczenie ma dla Ciebie rozszerzenie UE?

„Jakie znaczenie ma dla Ciebie rozszerzenie UE?” UE angażuje młodych ludzi (w wieku od 15 do 25 lat), zapraszając ich do udziału w konkursie na temat rozszerzenia. Zwycięzcy otrzymają nagrodę w postaci dwudniowej wizyty w Brukseli i e-czytnika.

"Europa remix" – konkurs muzyczny

Lubisz muzykę? Czas upływa Ci na jej graniu, pisaniu i aranżowaniu? Masz ochotę zagrać europejski hymn po swojemu? Skomponuj własną wersję europejskiego hymnu na podstawie „Ody do radości” Ludwika van Beethovena i spróbuj wygrać atrakcyjną nagrodę: cztery bilety VIP na festiwal Sziget na Węgrzech w sierpniu 2014 r., wraz z biletami lotniczymi do Budapesztu, oraz podróż na ceremonię wręczenia nagród, która odbędzie się w kwietniu 2014 r. w Brukseli.

twoja_europa_1head-ban_pl1teachers-format3_pllogo-erasmus+sticker_pl_1Small bannerbutton-twoj-glos-w-europie130719_eckpleutubee-Justice web banner10lat_innelogo-wmir